Oregano Rosenkuppel

5,95 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Oregano rosenkuppel oprócz właściwości leczniczych posiada wspaniałe walory estetyczne. Osiąga wysokość do 60 cm, a szerokość do 40 cm. Roślina obrasta w zielone, jajowate liście i tworzy niewielkie kępy. Z nich wyrastają czerwone pędy, zwieńczone różowymi kwiatostanami. Są one istnym magnesem na pszczoły i motyle. Zioło wspomaga leczenie problemów układu trawiennego.

Szczegóły produktu

Oregano Rosenkuppel to zioło, które pokochało wielu z nas. Wszystko przez jego niezwykły aromat i charakterystyczny smak. Oregano podbiło serca kucharzy na całym świecie. Zioło można hodować zarówno w domu (w doniczce), jak i w ogrodzie. Spełnia funkcję ozdobną oraz kulinarną. Posiada bardzo ładny krzaczasty pokrój. Odmiana Rosenkuppel charakteryzuje się zwartym, krzaczastym pokrojem. Jest bardzo dekoracyjna podczas kwitnienia.

Wygląd:

Oregano posiada wznoszące się łodygi oraz owalne liście. Latem odmianę Rosenkuppel przyozdabiają bardzo atrakcyjne drobne, purpurowo-różowe kwiatki. Roślina bardzo szybko się rozrasta. Jej szerokość dochodzi nawet do 40 cm, natomiast wysokość aż do 60 cm. 

Specyfikacja:

  • mrozoodporne, lecz zaleca się okrywać podczas mroźnych zim;
  • łatwa w uprawie
  • miejsce: stanowisko nasłonecznione;
  • gleba: przepuszczalna, uboga i umiarkowanie wilgotna;
  • pH gleby: 6,5 - 7,0;
  • nawóz: nie wymaga częstego nawożenia. Oregano wystarczy nawieźć wczesną wiosną;
  • podlewanie: zioło uprawiane w ogrodzie nie wymaga częstego podlewania. Natomiast to hodowane w domu, w doniczce potrzebuje większej ilości wody. 

Uprawa:

Oregano nie jest wymagającą rośliną. Wystarczy posadzić je w suchej, przepuszczalnej glebie i w nasłonecznionym miejscu. Zioło nie lubi częstego nawożenia. Nawóz można zastosować tylko raz (wczesną wiosną). Wtedy też trzeba pamiętać o odcięciu obumarłych łodyg. Późną wiosną, aby oregano rosło szybciej i żeby zioła było więcej, przycinamy je o 1/3. 

Przeznaczenie:

  • jako element dekoracyjny ogrodu;
  • jako przyprawa do dań, przede wszystkim do sosów, mięs i ryb.

Ciekawostka:

Oregano posiada także właściwości lecznicze. Jest pomocne w trawieniu pokarmów, przy niestrawności oraz kolce.  

Specyfikacja

Zobacz także