Wydmuchrzyca piaskowa - duża doniczka

5,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Wydmuchrzyca piaskowa często nazywana nadmorską, ze względu na upodobania siedliskowe. Można ją spotkać nad morzem w Azji, Europie Środkowej i Północnej, i Północnej Ameryce. Preferuje gleby suche, przepuszczalne, piaszczyste. Wykorzystywana do umacniania wydm i brzegów rzecznych. Jest rośliną ekspansywną, nawet zagrażającą innym, dlatego też zaleca się wysadzanie jej do ogrodu w pojemnikach lub z użyciem podziemnych zapór. Oferta dotyczy sprzedaży sadzonki w dużej donicy.

Szczegóły produktu

Wydmuchrzyca piaskowa to bardzo odporna i wytrzymała trawa, świetnie rosnąca na każdej glebie, nawet zdegradowanej i zasolonej. Jej niebieskie liście pokryte woskowym nalotem są szerokie i twarde. Efektowne, beżowe kłosy pojawiają się w lipcu. Roślina dorasta do 100 cm wysokości i 150 cm szerokości, tworząc ciekawą "sztywną" kępę, ozdobną przez cały sezon. Trawa rozmnaża się poprzez rozłogi, szybko zasiedlając wolne przestrzenie dookoła niej. By temu zaradzić, można wkopać roślinę do gruntu w dużej donicy lub też zabezpieczyć roślinę w gruncie wkopując bariery. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Wygląd:

Liście trawy są szerokie, mocne, sztywne i ostre. Źdźbła pokryte matowym, woskowym nalotem są główną ozdobą tej wytrzymałej byliny.  Blaszki liściowe niebieskawoszare, o ostrym wierzchołku, bardzo sztywne i mocne, długości 20-60 cm, płaskie lub trochę zwinięte, szerokości 7-20 mm, z wyraźnie wystającymi nerwami z wierzchu, delikatnie szorstkie od górnej strony, od spodu zupełnie gładkie. 

Specyfikacja:

  • miejsce: stanowisko nasłonecznione, półcień;
  • gleba: roślina tolerancyjna, każda gleba;
  • podlewanie:  okazjonalnie;
  • mrozoodporna;
  • łatwa w uprawie;
  • odporna na szkodniki i choroby, zasolenia.

Uprawa:

Dobrze rośnie na każdej glebie. Jest wytrzymała. Na glebach ciężkich i zbyt wilgotnych liście mogą gnić i żółknąć. Udaje się również na glebach suchych. Atrakcyjny kolor jest tym intensywniejszy, im "gorsze" warunki ma roślina. Trawie odpowiada stanowisko w pełnym słońcu, na przepuszczalnych, piaszczystych glebach. Roślina nie wymaga regularnego cięcia, ale wiosenne ścinanie trawy pozwala na jej ładne zagęszczanie. 

Przeznaczenie: 

  • do obsadzania skarp, skalniaków;
  • jako element dekoracyjny ogrodu.

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Piaszczysta
pH Gleby
Obojętne lub delikatne zasadowe
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Rzadkie
Wysokość
30 - 60 cm
Kwitnienie
Maj - Lipiec
Zalety
Zimozielona
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Na skalniaki
Zimozieloność liści
Tak
Grupa roślin
Trawy ozdobne

Zobacz także