Owies Wiecznie Zielony - mała doniczka

0,00 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Owies wiecznie zielony pomimo nazwy jest wiecznie niebieski. Trawa ta tworzy rozłożyste kępy szarozielonych, sztywnych, łukowato przewieszonych liści. Młode osobniki mają równowąskie, rozłożone równomiernie źdźbła. Natomiast starsze rośliny tworzą dwupoziomowe kępy- liście na brzegu, opadające na boki i młode, wyrastające ze środka, rosnące ku górze źdźbła. Owies wiecznie zielony jest łatwy w uprawie, wystarczy mu słoneczne stanowisko i umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna gleba. Oferta dotyczy sadzonki w małej donicy.

Szczegóły produktu

Owies wiecznie zielony jest niezwykle efektowną trawą o całorocznych, niebieskawostalowych liściach, które łukowato się wyginają, tworząc zgrabną kępę. Jeśli do tego dodamy, że jest zupełnie niewymagający, możemy go zaliczyć do roślin, które naprawdę warto mieć w ogrodzie. Gatunek zaliczany jest do traw niskich osiągających wysokość 30 cm, aczkolwiek jego wysokość w okresie kłoszenia się wynosi około 60 cm. Owies wiecznie zielony kwitnie od czerwca do sierpnia.

Wygląd:

Młode rośliny mają liście równowąskie, sztywne, szaro-zielone z odcieniem niebieskawym, rozłożone we wszystkich kierunkach. Starsze rośliny tworzą kępy o charakterystycznym dwupoziomowym układzie, liście osadzone na brzegach kępy odchylają się ku ziemi, a wyrastające w środku młode liście i długie źdźbła z powiewnymi kłosami, sterczą pionowo ku górze.

Specyfikacja:

  • miejsce: stanowisko nasłonecznione, półcień;
  • gleba: próchnicza, przepuszczalna;
  • mrozoodporna;
  • wilgotność: podłoże umiarkowanie wilgotne.

Uprawa

Roślina nie ma wygórowanych wymagań w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych i ciepłych. Zaleca się sadzenie owsa w glebie umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej. Przelanie zbyt dużą ilością wody, może prowadzić do chorób grzybowych trawy. Ta odmiana jest odporna na przymrozki. Okrywanie na zimę powinno być wykonanie w przypadku młodych osobników i raczej na terenach podgórskich. Regularne przycinanie suchych pędów i przekwitłych kwiatostanów zapewni zdrowy i obfity wzrost rośliny.

Zastosowanie

  • skalniaki;
  • rabaty żwirowe;
  • stosowany do bukietów;
  • jako tło dla innych roślin.
Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Piaszczysta
pH Gleby
Obojętne
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Rzadkie
Wysokość
60-90cm
Kwitnienie
Maj - Lipiec
Zalety
Niebieskie liście
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Na skalniaki
Zimozieloność liści
Tak
Grupa roślin
Trawy ozdobne

Zobacz także