Miskant chiński Memory

9,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Miskant chiński "Memory" tworzy kępy, wąskie u dołu i rozszerzające się ku górze. W okresie kwitnienia zwieńczony jest miotełkowymi, puszystymi kwiatostanami w kolorze perłowej bieli. Świetnie sprawdzi się jako pojedyncza kępa w ogrodzie, ale także grupowo posadzony np. przy oczku wodnym.

Szczegóły produktu

Miskant Chiński Memory wyróżnia się wśród pozostałych miskantów okazałą dużą kępą szerszą u góry, węższą u dołu. Rośnie bardzo szybko; już w drugim roku po posadzeniu zaznacza wyraźnie swoją obecność pięknymi, białoperłowymi wiechami, łukowato wygiętymi w jedną stronę. Także łukowato ku dołowi przewieszają się jego dość szerokie liście, zielone z białym pasem pośrodku. Nie sprawia żadnych kłopotów, jest mrozoodporny, dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza i zasolenie gleby. Okres kwitnienia: wrzesień, październik, listopad.

Wygląd:

Szybko rosnąca trawa ozdobna tworząca wyprostowane kępy, u dołu węższe, u góry szerokie, jesienią zwieńczona dużymi, jedwabistymi kwiatostanami. Roślina dorasta do 2,5 m wysokości. Liście są długie, dosyć szerokie, regularnie zwężające się, zielone z białym nerwem głównym przebiegającym przez środek. Liście łukowato wyginają się, a ich końce są skierowane do dołu. Pod koniec lata z wierzchołków źdźbeł wyłaniają się strzeliste, wiechowate kwiatostany w jasnym, białoperłowym kolorze. Pod koniec sezonu kwiatostany stają się srebrzyste, a liście nabierają żółto-pomarańczowej barwy i zasychają.

Specyfikacja:

  • stanowisko: słoneczne;
  • wymagania wodne: podłoże umiarkowanie wilgotne;
  • ph gleby: lekko kwaśny;
  • gleba: przeciętna ogrodowa, próchniczna, gliniasta;
  • mrozoodporna.

Uprawa:

Preferują gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne, stanowiska słoneczne. Odmiana odporna na mróz, strefa 5b. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną.

Przeznaczenie:

  • jako element dekoracyjny ogrodu;
  • do ogrodów orientalnych;
  • do parku.

Ciekawostka:

Dzięki swoim walorom miskant ‘Memory’ zdobył złoty medal w konkursie Nowości Roślin na Międzynarodowej Wystawie Szkółkarskiej Zieleń To Życie w 2016 roku.

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Obojętne
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Umiarkowane
Wysokość
2-3m
Kwitnienie
Sierpień-Październik
Zalety
Dekoracyjne kwiaty
Kolor kwiatów
Białe
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Soliter
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Trawy ozdobne

Zobacz także