Miskant chiński Morning light

9,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Miskant Morning Light jest ozdobną trawą bylinową, a jego największą zaletą i zarazem cechą wyróżniająca spośród innych odmian jest jego kępiasty pokrój. Roślina osiąga wysokość nawet 1,6 m, a jej długie, wąskie, zielone liście poprzecinane są białymi paskami i mają wąskie kremowe obrzeżenia. Rosną kaskadowo, dzięki czemu tworzą wrażenie dużej, srebrzystej fontanny w każdym ogrodzie. 

Szczegóły produktu

Miskant Morning Light to lekka i elegancka roślina.  Mało wymagająca, dobrze zimująca w naszym klimacie trawa ozdobna.  Wytwarza długie ok. 160 cm, przewieszające się w 3/4 wysokości źdźbła. Są one biało obrzeżone z białym paskiem pośrodku-w efekcie cała kępa tworzy jasną plamę w chłodnym odcieniu. 

Wygląd:

Atrakcyjna bylinowa trawa, tworząca eleganckie kępy o wysokości 1,6 m. Łukowato wygięte liście o szerokości 6 mm mają szeroki biały pas biegnący wzdłuż, w środku blaszki i wąskie kremowe obrzeżenia. Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie. Ta odmiana zakwita rzadko. Kwiatostany są barwy różowej i pojawiają się w drugiej połowie lata, wystając ponad wysoką kępę liści i pozostaną na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję zimowego ogrodu. W miarę przekwitania bieleją.

Specyfikacja:

  • stanowisko: słoneczne;
  • mrozoodporna (-20 stopni)
  • wymagania wodne: umiarkowana wilgotność
  • odczyn gleby: obojętny
  • gleba: żyzna
  • łatwa w uprawie

Uprawa:

Miskanty preferują podłoże umiarkowanie żyzne i żyzne, są tolerancyjne względem pH. Poradzą sobie na glebach przeciętnych, nie są to bowiem rośliny żarłoczne i wystarczy im jesienna pryzma z kompostu raz na 2-3 lata. Lubią słońce i wodę. Przy stale wilgotnym (ale nie mokrym) podłożu, w pełnym słońcu będą pięknie rosły. Młode rośliny osłaniamy na zimę. 

Przeznaczenie: 

  • jako element dekoracyjny ogrodu;
  • jako element dekoracyjny parku;
  • suche bukiety;

Ciekawostka:

Miskant Morning Light otrzymała nagrodę Award of Garden Merit (2001) przyznawana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) wartościowym roślinom ogrodowym.

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Obojętne
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Umiarkowane
Wysokość
150-200cm
Kwitnienie
Sierpień-Wrzesień
Zalety
Dekoracyjne liście
Kolor kwiatów
Biało-Różowe
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Soliter
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Trawy ozdobne

Zobacz także