Miskant chiński Strictus

9,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Miskant Strictus jest odmianą ozdobnej trawy bylinowej. Wyrasta na wysokość nawet 2m i charakteryzuje się zwartym pokrojem. Na jego jasnozielonych, wąskich liściach już pod koniec wiosny pojawiają się poprzeczne jasne paski, które dodają uroku roślinie. Są one sztywniejsze od innych odmian gatunku miskantów i nie pokładają się na boki, a raczej rosną prosto. Czasami ich końcówki są delikatnie zagięte. Kwiatostany to rzadkość dla Strictusa. Pojawiają się jesienią i tylko w dogodnych warunkach (wysoka temperatura, odpowiednia wilgtoność). Może być to zaleta dla alergików uczulonych na pylenie.

Szczegóły produktu

Miskant Strictus to trawa o wzniesionym i zwartym pokroju tworząca duże, gęste kępy dorastające do 2 metrów wysokości. Jej zielone, równowąskie liście są ozdobione efektownymi, poprzecznymi, kremowożółtymi paskami. Liście dorastają do metra długości. Ozdobne kwiatostany pojawiają się od sierpnia do października. 

Wygląd:

Miskant posiada długie, szerokie i sztywne źdźbła, z charakterystycznymi poprzecznymi, żółtymi paskami. Odmianę 'Strictus' wyróżnia wyprostowany pokrój, liście tylko w niewielkich stopniu wyginają się na końcach. Roślina późno rozpoczyna wegetację, bo najczęściej w II połowie maja. Kępy miskantów niezwykle ciekawie i oryginalnie prezentują się późną jesienią, gdy zasuszone już pędy i liście pokryje srebrzysty szron lub przyprószy pierwszy śnieg.

Specyfikacja:

  • stanowisko: słoneczne;
  • mrozoodporna;
  • wymagania wodne; wysoka wilgotność;
  • odczyn gleby: obojętny;
  • gleba: żyzna;
  • łatwa w uprawie.

Uprawa:

Miskant preferuje gleby żyzne, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym, stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost, natomiast zdecydowanie należy unikać miejsc suchych lub podmokłych. W pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę. Najlepiej obsypać kępy traw korą, trocinami, liśćmi lub słomą. 

Przeznaczenie:

  • jako element dekoracyjny ogrodu;
  • do sadzenia przy zbiornikach wodnych.

Ciekawostka:

Odmiana wyróżniona AGM - nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ozdobne.

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Obojętne
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Umiarkowane
Wysokość
150-200cm
Kwitnienie
Wrzesień-Październik
Zalety
Dekoracyjne liście oraz kwiaty
Kolor kwiatów
Rózowe
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Soliter, żywopłot
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Trawy ozdobne

Zobacz także