Borówka amerykańska PATRIOT- 3 letnia

11,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Borówka Amerykańska Patriot szczególnie ceniona za słodki smak i aromat. Jej zbiory rozpoczynają się w lipcu i trwają przez ok. 3 tygodnie. Owoce charakateryzują się białym nalotem i niepełnym zabarwieniem od strony szypułki. Oprócz walorów smakowych posiada również wiele witamin i mikroelementów. Spożywana regularnie wpływa na kondycję wzroku, obniżanie cholesterolu, a nawet pośrednie zapobieganie nowotworów. Borówkę można spożywać nie tylko na surowo. Z jej owoców przygotowuje się dżemy, galaretki, przetwory i mrożonki.

Szczegóły produktu

Patriot to odmiana borówki amerykańskiej, która dojrzewa w połowie lipca. Jej cechą charakterystyczną jest przede wszystkim duża plenność oraz bardzo smaczne owoce o różnej wielkości. Ten wyjątkowy krzew jest bardzo łatwy w uprawie. 

Wygląd:

Borówka Patriot bardzo mocno się rozkrzewia. Posiada wzniesiony pokrój. Jej owoce różnią się od siebie wielkością. Te pojawiające się jako pierwsze są duże, natomiast pojawiające się w późniejszym czasie mniejsze. Owoce są wyraźnie spłaszczone. Ich niepełne wybarwienie od strony szypułki może dezorientować w kwestii zbiorów. 

Specyfikacja:

  • łatwa w uprawie;
  • roślina wieloletnia;
  • roślina mrozoodporna do -34 stopni Celsjusza;
  • stanowisko: nasłonecznione;
  • gleba: próchnicza, żyzna, wilgotna;
  • pH gleby: kwaśny (3,8-4,8);
  • podlewanie: regularne, obfite;
  • nawożenie:

* podczas wegetacji – nawóz azotowy;

* po owocowaniu – należy zastosować nawóz bogaty w fosfor i potas.

Uprawa:

Borówki wysokie należy posadzić w odstępie 1,5 od siebie, natomiast odległość między poszczególnymi rzędami powinna wynosić około 3 m. Odmiany niższe, karłowate można sadzić bliżej siebie. Aby gleba wokół zasadzonych borówek utrzymywała więcej wilgoci, należy stworzyć ściółkę, np. z kory. Przez pierwszych kilka lat od posadzenia rośliny, należy spulchniać glebę. Trzeba pamiętać także o tym, aby ją regularnie odchwaszczać. Aby roślina rodziła piękne, zdrowe owoce należy wykonywać zabieg przycinania, czyli tzw. cięcie prześwietlające. Pierwsze z nich należy wykonać po czterech latach od posadzenia borówki, a następne powtarzać co rok. 

Przeznaczenie:

  • do samodzielnego spożycia;
  • jako składnik do deserów.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że... Borówka amerykańska posiada dużą ilość witaminy A oraz C? Ponadto wzmacnia wątrobę oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. 

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Kwaśna
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Obfite
Wysokość
120-150cm
Kwitnienie
Kwiecień-Maj
Zalety
Owoce
Owocowanie
Lipiec
Pokrój
Krzaczasty
Zastosowanie
Krzew owocowy
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Krzewy owocowe

Zobacz także