• Wyprzedaż!

Tawulec Pogięty

11,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Tawulec pogięty to liściasty krzew, który osiąga wysokość 0,5 m. Natomiast jego pędy płożą się po ziemi, tworząc zwartą pokrywę o średnicy 1,5 m. Często pełni rolę rośliny okrywowej lub jako uzupełnienie ogrodu żwirowego, rabat. Tawulec zakwita na przełomie czerwca i lipca. Jego kwiaty są drobne, z daleka ledwo widoczne. Z bliska prezentują się atrakcyjnie. Są zielono-białe, zebrane w wiechy i delikatnie pachną. Na co dzień można go spotkać w grupowych nasadzeniach przy centrach handlowych lub innych miejscach publicznych.

Szczegóły produktu

Tawulec Pogięty (Cripsa) to bardzo dekoracyjny krzew okrywowy. Jesienią przebarwia się na złocisty kolor. Pochodzi z Japonii. Posiada bogate walory dekoracyjne, a także jest rośliną praktycznie bezproblemową, wolna od szkodników i chorób, doskonale nadająca się do ozdoby małych i dużych ogrodów. Dorasta on do zaledwie 0,5 metra wysokości. Natomiast jego długie, łukowate pędy mogą nawet przekroczyć 1,5 metra. 

Wygląd:

Cechą charakterystyczną Tawulca są długie pofalowane pędy. Początkowo są one łukowato wygięte, później ścielące się po ziemi. Jasnozielone liście przypominają z wyglądu listki głogu, są małe, przeważnie pięcioklapowe, głęboko powcinane i pojawiają się w czerwcu i lipcu i są w kolorze biało-zielonkawym. Jesienią natomiast są intensywnie wybarwione w odcieniach żółci i pomarańczu. W okresie bezlistnym krzewy pozostają atrakcyjne dzięki licznym, efektownie poprzeplatanym, powyginanym pędom.

Specyfika:

  • najlepiej rośnie na glebie próchniczej, świeżej
  • gleba: umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna
  • miejsce: krzew można sadzić na stanowisku słonecznym, jak i również w półcieniu
  • cechuje się szybkim wzrostem
  • niezwykle wytrzymały na wysokie temperatury
  • nawóz: nawozić w marcu, koniec września, początek października
  • roślina całkowicie mrozoodporna

Uprawa:

Roślina ta nie jest trudna w uprawie. Świetnie nadaje się do dekoracji ogrodów, parków czy przestrzeni miejskich. Tawulec jest również przydatny na skarpach lub terenach nachylonych, gdzie stabilizuje grunt i przeciwdziała erozji ziemi. Doskonale wygląda jako ozdoba ogródków skalnych oraz murków, a dzięki możliwości uprawy w donicach może zdobić balkony i tarasy. 

Ciekawostka: 

Tawulec Pogięty Crispa może wytrzymać temperatury sięgające nawet -40°C. 

Specyfikacja
Stanowisko
Półcień
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Obojętne
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Obfite
Wysokość
30 - 60 cm
Kwitnienie
Czerwiec
Zalety
Dekoracyjne liście
Kolor kwiatów
Białe
Pokrój
Płożący
Zastosowanie
Roślina okrywowa
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Krzewy ozdobne

Zobacz także