Borówka amerykańska DUKE - 3 letnia

11,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

"Duke" to jedna z cenniejszych odmian borówki amerykańskiej. Lubiana przede wszystkim za wysoką plenność (5-8 kg) i wczesne dojrzewanie. Wytwarza duże, soczyste owoce z chrupiącą skórką. Nadaje się do przetwórstwa, świetnie znosi transport i przechowywanie. Polecana jest osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia oraz miażdżycą naczyń krwionośnych. Zawiera witaminy z grupy A i B, fosfor, wapń, sód, kwas foliowy, potas i fitoestrogeny. Wykorzystywana do robienia dżemów, konfitur, do ciast i deserów, ale najlepiej spożywać ją w stanie surowym.

Szczegóły produktu

Borówka Duke to wyjątkowy krzew, który rodzi soczyste i pyszne owoce, posiadające niesamowite właściwości. Jest bardzo łatwa w hodowli, dlatego z pewnością poradzisz sobie z jej uprawą. 

Wygląd:

Borówka Duke wzrasta nawet do 180 cm wysokości. Jej owoce są duże i posiadają charakterystyczny dla odmiany jasnoniebieski odcień oraz delikatnie spłaszczony kształt. Wyróżniają się chrupiącą skórką. Borówka Duke dojrzewa od połowy lipca. 

Specyfikacja:

  • łatwa w uprawie;
  • roślina wieloletnia;
  • roślina mrozoodporna do -28 stopni Celsjusza;
  • stanowisko: nasłonecznione;
  • gleba: próchnicza, żyzna, wilgotna;
  • pH gleby: kwaśny (3,8-4,8);
  • podlewanie: regularne, obfite;
  • nawożenie:

* podczas wegetacji – nawóz azotowy;

* po owocowaniu – należy zastosować nawóz bogaty w fosfor i potas.

Uprawa:

Borówki wysokie należy posadzić w odstępie 1,5 od siebie, natomiast odległość między poszczególnymi rzędami powinna wynosić około 3 m. Odmiany niższe, karłowate można sadzić bliżej siebie. Aby gleba wokół zasadzonych borówek utrzymywała więcej wilgoci, należy stworzyć ściółkę, np. z kory. Przez pierwszych kilka lat od posadzenia rośliny, należy spulchniać glebę. Trzeba pamiętać także o tym, aby ją regularnie odchwaszczać. Aby roślina rodziła piękne, zdrowe owoce należy wykonywać zabieg przycinania, czyli tzw. cięcie prześwietlające. Pierwsze z nich należy wykonać po czterech latach od posadzenia borówki, a następne powtarzać co rok. 

Przeznaczenie:

  • do samodzielnego spożycia;
  • jako składnik do deserów.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że... Borówka amerykańska posiada dużą ilość witaminy A oraz C? Ponadto wzmacnia wątrobę oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. 

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Kwaśna
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Obfite
Wysokość
120-150cm
Kwitnienie
Maj
Owocowanie
Lipiec
Pokrój
Krzaczasty
Zastosowanie
Krzew owocowy
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Krzewy owocowe

Zobacz także