Borówka amerykańska BlueCrop - 3 letnia

11,99 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis

Borówka amerykańska "BlueCrop" to najpopularniejsza wśród ogrodników odmiana, tzw. "must-have" w ogrodzie. Popularność ta wynika z jednej z wyższych wśród gatunku plenności (do 9 kg) i dużych, słodkich owoców. Określana mianem borówkowej królowej. Ponadto jest starą odmianą, która powstała w 1941 roku w Stanach Zjednoczonych. Wykazuje właściwości nie tylko smakowe, ale również lecznicze. 

Szczegóły produktu

Borówka BlueCrop to jedna z najcenniejszych odmian borówki. Jest wyjątkowo odporna na mrozy. Dodatkowo jest bardzo łatwa w uprawie, więc z jej hodowlą poradzi sobie zarówno zawodowy ogrodnik, jak i ogrodnik-amator. 

Wygląd:

Borówka BlueCrop posiada duże, lekko spłaszczone, kuliste owoce. Jej grona są okazałe i luźne. Pędy borówki są wzniesione, a pod ciężarem owoców rozkładają się na boki. Krzew wzrasta od 160 do 200 cm wysokości.

Specyfikacja:

  • łatwa w uprawie;
  • roślina wieloletnia;
  • roślina mrozoodporna do -34 stopni Celsjusza;
  • stanowisko: nasłonecznione;
  • gleba: próchnicza, żyzna, wilgotna;
  • pH gleby: kwaśny (3,8-4,8);
  • podlewanie: regularne, obfite;
  • nawożenie:

* podczas wegetacji – nawóz azotowy;

* po owocowaniu – należy zastosować nawóz bogaty w fosfor i potas.

Uprawa:

Borówki wysokie należy posadzić w odstępie 1,5 od siebie, natomiast odległość między poszczególnymi rzędami powinna wynosić około 3 m. Odmiany niższe, karłowate można sadzić bliżej siebie. Aby gleba wokół zasadzonych borówek utrzymywała więcej wilgoci, należy stworzyć ściółkę, np. z kory. Przez pierwszych kilka lat od posadzenia rośliny, należy spulchniać glebę. Trzeba pamiętać także o tym, aby ją regularnie odchwaszczać. Aby roślina rodziła piękne, zdrowe owoce należy wykonywać zabieg przycinania, czyli tzw. cięcie prześwietlające. Pierwsze z nich należy wykonać po czterech latach od posadzenia borówki, a następne powtarzać co rok. 

Przeznaczenie:

  • do samodzielnego spożycia;
  • jako składnik do deserów.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że... Borówka amerykańska posiada dużą ilość witaminy A oraz C? Ponadto wzmacnia wątrobę oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. 

Specyfikacja
Stanowisko
Słoneczne
Rodzaj ziemi
Urodzajna
pH Gleby
Kwaśna
Mrozoodporność
Wysoka ( -30 st.C )
Nawadnianie
Obfite
Wysokość
120-150cm
Kwitnienie
Maj
Owocowanie
Lipiec-Sierpień
Pokrój
Krzaczasty
Zastosowanie
Krzew owocowy
Zimozieloność liści
Nie
Grupa roślin
Krzewy owocowe

Zobacz także